Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

En Kullanışlı Çeşitleriyle Yolluk Nasıl Seçilir?

Yolluk Seçimi Hangi Kriterlere Göre Belirlenir?

Yolluklar yaşam alanlarındaki küçük boşlukların doldurulması adına önemli yer eşyalarıdır. Halılar kadar büyük ve ağır değillerdir, bu yüzden dar alanlar için ideal ölçülerde üretilerek kullanıma hazır hale getirilirler. İster evlerde ister iş yerlerinde, mağazalarda, otellerde veya restoranlarda kullanıma uygun yollukları nasıl seçmeniz gerektiğini bilmelisiniz. 

Evlerde ve çalışma alanlarında gizli kahraman görevi gören yolluk nasıl seçilir, ofis için yolluk seçimi nasıl olmalı, en iyi ve kullanışlı yolluk nasıl olur? Bu yazıda size yolluklar hakkında merak ettiğiniz tüm soruları cevaplandıracak, aklınızda oluşabilecek yeni soruları bertaraf edeceğiz.

Yolluk nasıl seçilir sorusunun cevabı bazı kriterlerde saklıdır. O halde yolluk seçerken nelere dikkat edilmeli ve yolluk seçim kriterleri konusunu açıklamanın zamanı geldi! İşte sizin için yolluk seçme kriterleri:

  • Malzemeye göre yolluk seçimi

  • Özelliklerine göre yolluk seçimi

  • Mekana göre yolluk seçimi

Koridor halıları olarak da anılan yolluklar yukarıdaki kriterler doğrultusunda seçilebilir.

1. Malzemeye Göre Yolluk Seçimi Nasıl Yapılır?

Gerek görünümleriyle gerekse dokularıyla etkileyen yolluklar tamamen tercihinize uygun malzemeden üretebilirler. Böylece ister yumuşacık isterseniz şık renklerde yüzlerce çeşit yolluk bulabilir, kurumsal logolu yolluk tasarımınızla konuklarınızı işletmenizde markanızla karşılayabilirsiniz.

Yolluk nasıl olmalı, hangi özellikler bulunmalı diyorsanız tamamen tercihe dayalı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Örneğin eviniz için yolluk seçmek istiyorsanız yumuşacık yapıdaki yollukları tercih etmeniz olasıdır. Oysa ofisiniz için koridor halısı veya kurumsal logolu yolluk yaptırmayı düşünüyorsanız yumuşaklığına değil, şık görünümüne, kaymamasına ve her an temiz görünmesine dikkat edeceksiniz. 

2. Özelliklerine Göre Yolluk Nasıl Seçilir?

Özelliklerine göre yolluk nasıl seçilir diye merak ediyorsanız, seçiminizi yaparken dilediğiniz malzemenin en belirgin özelliklerini göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin su geçirmez ve nemi kolayca üzerinden atabilen özellikteki yolluklar hızlı çözümler için tercih edilebilir. Aynı şekilde kolay temizlenebilen özellikteki polyamid malzemeden üretilen yolluklar da en çok tercih edilen yolluk seçimi olarak değerlendirilir. Ayrıca leke tutmayan özelliği sayesinde bu yolluklar tek bir dokunuşla ilk günkü haline gelebiliyor. 

İşletmenizde güvenliği ön planda tutmak, çocukların ya da görünmez kazaların neden olabileceği tutuşmalara karşı alev almaz özelliği ve zehirli madde salınımı yapmayan malzemeleriyle yolluk seçimi yapılabilir.

Mekana ve Dekorasyona Göre Yolluk Nasıl Seçilir?

Yolluk nasıl seçilir diye sorduğunuzda ya bir işletme için ya da eviniz için yolluk arayışında olabilirsiniz. O halde yolluk seçimi yaparken mekana ve o mekanın dekorasyonuna göre seçim yaptığınızı aklınızdan çıkarmamalısınız. 

Ev için seçilecek olan yollukların üzerinde sadece görsel desenler olabilir, yazı veya logo tasarımlı yollukların çoğunlukla kurumsal firmalarda kullanılmaları gerektiğini bilmelisiniz. Evlerde daha sade ve şık modeller tercih edilmelidir. Yolluk seçerken nelere dikkat edilmeli diye soracak olursanız en önemli konulardan birinin mekan olduğunu kolaylıkla ve ısrarla söyleyebiliriz. O halde mekana göre yolluk seçimi nasıl olmalı?

Koridor halısı da denilen yolluklar eğer bir otel lobisi için seçilecekse şık tercihler ve farklı şekiller kullanılmalı. Koridorlar için uzun ve düz olan modeller tercih edilmeli. Aynı şekilde özel hastaneler ve klinikler de yolluk seçimi yaparken bazı kuralları göz önünde bulundurmalıdır. Örneğin duvarların rengi göz önünde bulundurulmalı. Açık renk duvarlar ve zemin için koyu tonlarda kurumsal logolu yolluk kullanılmalıdır. Tabii seçilecek renkler tamamen logoyla ve markanın renkleriyle uyumlu tonlarda olmalıdır.

Ofisler için tercih edilen koridor halıları sade ve modern şıklığı yansıtmalı, gerektiğinde müşterileri etkileyebilecek dokuda olmalı. Tercih yapılırken, ortamın dekorasyon konsepti de göz önünde bulundurulmalıdır.

Yolluk Seçiminizi En Doğru Kriterlere Göre Belirleyin!

Alt tarafı bir yolluk deyip geçmeyin, seçiminizi doğru yaptığınızda sık sık yolluk halı masrafı yapmayarak karlı tarafa geçebilir, bütçenizi koruyabilirsiniz. Bu ev için de iş yerleri ve özel ofisler için de geçerlidir. Yolluk nasıl seçilir ve en doğru yolluk çeşidi hangisi detaylarıyla bilmek bu yüzden önemlidir. 

Kurumsal logolu yolluk veya evlerde kullanılan çeşitli yolluk modellerini seçerken tüm ayrıntılara dikkat etmelisiniz ve uzun ömürlü tercihinizi yapmalısınız. Kaydırmaz tabanlı, dijital baskılı, lazer kesimli, logolu onlarca çeşit koridor halısı ve yolluklar için ürünlerimizi incelemeye ne dersiniz?

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484