Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Merdiven Halısı Döşeme – Merdiven Halısı Nasıl Sabitlenir?

Yaşam ve Çalışma Alanlarında Kusursuz Bir Şıklık İsteyenler İçin: Merdiven Halısı Kurulumu

Başta otel ve konaklama tesisleri olmak üzere işletmelerden yaşam alanlarına kadar pek çok mekanda kullanım bulan merdiven halısı modelleri; mekanlarınızın geçiş noktalarında da şıklığını korumak için oldukça etkili bir aksesuardır. Ancak merdiven halısı döşeme işlemi sırasında dikkatli davranılmadığı takdirde halının tam anlamıyla sabitlenememesinden ötürü hem bu şıklığa zarar verebilir hem de kaygan bir yüzey oluşturarak istenmedik kazalara neden olabilir.

Peki merdiven halısı kaplama işlemi nasıl gerçekleştirilir? Aslında son derece basit bir işlem olan merdiven halısı kurulumu için öncelikle tam olarak mekanlarınıza uygun bir seçim yaptığınızdan emin olmanız gerekir. Merdiven halısı seçiminde merdivenlerinizin ölçülerine ve merdiven tipine dikkat etmeniz sağlıklı bir merdiven halısı döşeme işlemi için ilk adımdır. Bunun ardından ise aşağıda sıraladığımız işlemleri uygulamanız gerekir…

Tutacak Kullanabilirsiniz! – Merdiven Halısı Nasıl Sabitlenir?

Özellikle tek parça merdiven halısı modellerinden merdiven halısı döşeme işlemi için tutacaklardan yararlanmak gerekir. Merdiven halısı tutacakları basit demir çubuklardır ve fiyat bakımından da oldukça düşüktür. Basamak diplerine yerleştirilen tutacaklar merdiven halısı kaplama işlemi sonrasında da halının daima gergin kalmasını sağlayarak olası kabarmaların ve yüzeyden ayrılarak kaymaların önüne geçer. Ayrıca mekanlarınızın görünümüne şık bir dokunuş katan aksesuarlar olarak da değerleri olduğunu söyleyebiliriz.

Kendinden Yapışkanlı Halılar Tercih Edebilirsiniz! – Merdiven Halısı Döşeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Merdiven halısı sabitleme için tek seçenek tutacaklardan yararlanmak değildir. Alt yüzeylerinde yapışkan bulunan merdiven halılarını kullanarak da halınızın merdiven yüzeyinde sabit kalmasını sağlayabilir, kaymaların ve kabarmaların önüne geçerek zarif görüntüsünü koruduğundan emin olabilirsiniz.

Çok Parçalı Halılardan Yararlanabilirsiniz! – Merdiven Halısı Sabitleme Yöntemleri

Tek parça merdiven halısı modellerinin yanı sıra günümüzde yükselen trendlerden biri de çok parçalı merdiven halılarıdır. Bu halılar merdivenlerin yalnızca basamak bölümlerinde bulundukları için kaymaları çok daha zordur. Ayrıca tıpkı kendinden yapışkanlı merdiven halısı modelleri gibi alt yüzeylerinde özel bir yapışkan bulunan çok parçalı merdiven halısı kaplama işlemi açısından da oldukça kolay bir kurulum vadeder.

Mekanlarınız İçin En Uygun Halıyı Üretiyoruz!

Hazır merdiven halısı modelleri özellikle merdivenin inişli çıkışlı ve dönel bir yüzey olmasından dolayı çoğu zaman istenen kullanım deneyiminden uzak kalır. Çünkü merdivenle halı arasında gerçek bir uyum yakalamak düz yüzeylerle kıyaslandığında çok daha zordur. Ancak bu noktada unutmamak gerekir ki mekana özel tasarlanan merdiven halısı modelleri ile bu türden sorunların üstesinden gelmek ve kaymayan bir merdiven zemini oluşturmak mümkündür.

Bu noktada Golden Carpet uzmanlığı ve deneyimi ile gerek kurumsal gerekse bireysel müşterilerimize birçok hizmetimizin yanı sıra özel üretim merdiven halısı modelleri ile destek sunduğumuzu da vurgulamak isteriz. Mekanlarınızı analiz ediyor, tasarım sürecini sizin beklentilerinize uygun olarak gerçekleştiriyor, yaşam ve çalışma alanlarınız için en uygun olan merdiven halısı modelini kısa sürede hayata geçiriyor, ardından ekibimizle mekanlarınızı ziyaret ederek yerinde kurulumunu yapıyor, sizlere kusursuz bir deneyim vadediyoruz. 

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484