Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Kaymaz Yolluk Nasıl Temizlenir?

Zarar Vermeden Yolluk Yıkama Metotları! Kaymaz Yolluk Makinede Nasıl Yıkanır?

Evlerde, iş yerlerinde, özel kliniklerde, mağazalarda, hastanelerde, eczanelerde, güzellik salonlarında, AVM’lerde, kısacası aklınıza gelebilecek her ortamda konsepte uygun bir şekilde tasarlanan kaymaz yolluk çeşitleri kullanılıyor. Peki, kaymaz yolluk nasıl temizlenir biliyor musunuz?

Kaymaz taban yolluk nasıl temizlenir diye soruyorsanız ve pratik yolu olup olmadığını merak ediyorsanız sizin için kısa bir bilgilendirme yazısı hazırlayalım dedik. Çünkü birçok kişi kaymaz tabanlı yolluk kullanırken nasıl temizlenebileceğini bilmediğini, halı yıkama firmalarına vermeden nasıl temizleyebileceğini öğrenmek istediğini belirtiyor. Öyleyse kaymaz yolluk nasıl temizlenir?

Kaymaz Taban Yolluk Nasıl Temizlenir, Neler Yapmak Gerekir?

Evinizde veya ofisinizde kaymaz yolluk çeşitleri kullanıyorsanız ve nasıl temizlendiğini bilmiyorsanız öncelikle makinede de yıkayabileceğinizi belirtelim. Fakat makinede yıkamak için doğru metodu kullanmalısınız. Bu konuya geçmeden önce kaymaz yolluk nasıl temizlenir sorusunu biraz daha açmak istiyoruz. 

Kaymaz yolluk nasıl temizlenir diye sorduğunuzda sadece makinede yıkanmasını düşünmeyin. Kaliteli malzemeden imal edilmiş ofis yollukları ya da ev tipi yolluklar leke tutmaz ve kolay temizlenebilir özelliklere sahiptir. Ayrıca doğru malzemeyi seçtiğinizde anti alerjik ve anti bakteriyel özellikleri de keşfedebilirsiniz. Ofislerde tercih edilen logolu yolluk çeşitleri de bunlara dahildir, hatta çok daha dayanıklı ve hijyenik özelliklerde üretilirler.

Kaymaz yolluk makinede nasıl yıkanır diye merak ediyorsanız, yolluklarınıza zarar vermemeniz ve doğru yıkama yapmanız için bu konuyu da detaylarıyla açıklayalım.

Kaymaz Yolluk Makinede Nasıl Yıkanır?

Yolluk ve halılarınızın hijyenik olması önemli konulardan biridir. Bu yüzden eğer bir halı yıkama firmasına vermeyecekseniz yolluklarınızın makinede nasıl yıkanabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. 

Ofis yollukları veya ev yollukları makineye sığabilecek ebatlardaysa tek tek olmak kaydıyla makinede yıkanabilirler. Ayrıca yolluğunuzun malzemesi de bu konuda önemlidir. Makineye girmeyecek bir yolluk türünü haliyle bu şekilde yıkayamazsınız.

Makinede yıkanacak yolluklarınızı sığabildiği kadar makineyi doldurursanız ve kaymaz tabanlı yolluk modellerinizi hep birlikte yıkamaya çalışırsanız dokularına zarar verebilirsiniz. Bu yüzden tek tek yıkamanız sağlıklı olacaktır.

Makineye attığınız düz, desenli veya logolu yolluk modellerinizi makineniz sıkmaya geçmeden önce çıkarmalısınız. Taban kısmının çok uzun süreler boyunca ıslak kalmamasına ve yumuşatıcıya maruz kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Makinede kaymaz yolluk nasıl temizlenir, maddeler halinde detayları da belirtelim:

  • Kaymaz yolluk çeşitleri makinede yıkanabilir ibaresine sahipse bu şekilde yıkayınız.

  • Kaymaz tabanlı yolluk yıkama işleminde 30 derece üstüne çıkmamalısınız. Düşük sıcaklıkta yıkamak her zaman daha iyi olacaktır.

  • Yolluklarınızı yıkarken deterjan kullanmamalısınız. Bu işlem yolluklara zarar verebilir.

  • Makinenizin sıkma ayarını kullanmamalı, sıkma işlemi başlamadan önce yolluklarınızı makineden çıkarmalısınız. 

  • Ofis yollukları logolu yolluk olduklarından, eğer logolar dijital baskı yöntemiyle işlendiyse yıkama esnasında solmaması için olabildiğince düşük ısıda yıkamalısınız.

  • Kuruturken direkt güneş ışığına maruz bırakmamalısınız.

  • Yolluklar ıslak bir şekilde bekletilmemeli, kurumaya bırakılmalıdır, bu konuyu atlamamalısınız.

Kolay Temizlenebilen Malzemeyle Üretilmiş Ofis Yollukları Kullanın!

Ofisiniz ve iş yeriniz için kurumsal logolu yolluk tercihi yapmak istiyorsanız kolay temizlenmesine önem vermeli, bu özelliğini ön planda tutmalısınız. Çünkü çalışma alanlarında halılar ve yolluklar çok fazla kire maruz kalabilir, aynı zamanda da sık sık yıkamaya gönderilemeyebilir. Bu sebeple tercihinizi en baştan doğru yapmalısınız.

Silindiğinde kolayca lekelerden arındırılabilen, leke tutmaz ve anti bakteriyel özellikleriyle bilinen ofis yollukları çalışma alanlarınızda hayatınızı kolaylaştıracaktır ve yıkama konusunda size zaman kazandıracaktır. 

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484