Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Logolu Yolluk Neden Kullanılır? Firmalar İçin Önemi Ne?

Logo Baskılı Dekorasyon Ürünleri Kullanarak Kurumsal Kimliğinizi Yansıtın!

Firmaların ve markaların kendilerini yansıttıkları, isimlerine göre tasarlanmış görsel öğelere logo deniyor. Logoları gördüğümüzde hangi firmaya ait olduğunu anlıyorsak, o firmaların tanınan firmalar olduklarını, en azından bizim tarafımızdan tanındıklarını biliyoruz. Logo neden önemli diye soracak olursanız, işte bu kurumsal kimliği yaratmak için logoların önemli olduğunu kısaca ifade edebiliriz.

Logonun marka için önemi çok fazladır. Çünkü logolar o markanın bilinirliğini görsel olarak arttırırlar. Firmalar işte bu yüzden logolarını birçok dekorasyon ve promosyon ürünleriyle insanların önlerine çıkarmak isterler. Promosyon ürünleri daha çok potansiyel müşteriler için bastırılıp dağıtılırken, logo baskılı dekorasyon ürünleri firmanın kendi binasında ve çalışma alanlarında sıklıkla kullanılır. Logolu yolluk modelleri, paspaslar, bardak altlıkları, perdeler, saksılar, bankolar, panolar… Kısacası etrafta görebileceğiniz logo baskılı dekorasyon ürünleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir ve mutlaka ofislerde kullanılması gerekir.

Son yıllarda sıklıkla tercih edilen ve logo baskılı dekorasyon ürünleri arasında ilk sıralarda yer alan logolu yolluk çeşitleri, büyük-küçük demeden tüm işletmelerde kullanılıyor. Kapıdan girildiğinden itibaren, tüm koridor boyunca firma logosunun göze çarpmasını sağlayan bu baskılı yolluk çeşitleri birçok olumlu özelliğiyle de vazgeçilmez bir dekorasyon ürünü olmayı başarıyor. Markada logonun önemi işte bir yollukla bile kendini gösterebiliyor.

Logo neden önemli diye merak ediyorsanız en basit haliyle yukarıdaki gibi ifade edebiliriz. Peki, kurumsal kimlikte logonun önemi nedir, tüm detaylarıyla logo neden önemli olmaktadır?

Kurumsal Kimlikte Logonun Önemi

Bir markanın veya firmanın adını unutsak bile, bir kere logosunu gördüğümüzde hafızaya kaydederiz. Daha sonra herhangi bir yerde bu logo karşımıza çıktığında hangi markanın logosu olduğunu biliriz. Bu hatırlama aşamasında bile markanın adı bir anda aklımıza gelmeyebilir, ancak görsel hafızamız çoktan logoyu tanımış olacaktır. 

Bu örnekten de anlaşılabileceği gibi markada logonun önemi fazladır. İşte bu sebeple firmalar iş yerleri için dekorasyonlarını yaparken birçok alanda logolarını kullanmaya çalışırlar. Logo neden önemli diye sorduğunuzda öncelikle çevrenize bir bakın; girdiğiniz pastaneden eczaneye, özel klinikten güzellik merkezlerine, alışveriş merkezinden kafelere kadar her ortamda o işletmenin logosuyla tasarlanmış dekorasyon ürünleriyle karşı karşıya kalacaksınız. Tüm bunlar kurumsal kimlikte logonun önemi ve değerine işaret eder.

Logo Baskılı Dekorasyon Ürünleri Nasıl Kullanılır?

İşletmenizin görünür olması için logo baskılı dekorasyon ürünleri kullanmaya karar verdiyseniz bu ürünlerin neler olduğunu ve en çok kullanılanlarını merak ediyor olmalısınız. O halde logonun marka için önemi konusunu  iyice kavradıysanız size biraz da kurumsal logolu dekoratif ürünlerden bahsedelim. 

Logolu ürünler genellikle en görünür yerlerde kullanılırlar. Bu sayede potansiyel müşterileriniz işletmenizin kapısından içeri adımlarını atar atmaz marka kimliğinizle karşılaşırlar. Logonun marka için önemi bu kadar fazlayken işletmenizde logonuzu geri plana atmanız ya da hiçbir dekoratif malzeme üzerinde kullanmamanız büyük bir hata olabilir.

Potansiyel müşterileriniz kapıdan girdiği anda öncelikle logonuzu pencere üzerindeki baskılarda, banko önünde, banko üzerindeki kalemlerde, lobi ya da bekleme alanlarındaki sehpaların üzerinde bulunan bardak altlıklarında görebilirler. Duvarlardaki panolarda ve tasarım alanlarında da logo baskılı alanlar bulunabilir. 

Yerdeki tasarımlara gelecek olursak; logo baskılı yolluk modellerini koridorlarınızda ve dar alanlarda tercih ederek hafızalara yerleşebilirsiniz. Kaymaz tabanlı logolu yolluk çeşitleri dekorasyonunuzun en güzel tamamlayıcılarından biridir. Bu sebeple son yıllarda sıklıkla tercih edilirler.

Logonuzu Akıllara Kazıyın!

Siz de logo neden önemli konusunda fikir sahibi olduysanız işletmelerinizin en görünür ve özel alanlarında logo baskılı dekorasyon ürünleri kullanabilirsiniz. İster basit bir bardak altlığıyla, isterseniz de şık desenleri ve markanızı yansıtan renkleriyle dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olacak logolu yolluk çeşitleriyle firmanızın bilinirliğini hafızalara kazıyabilirsiniz. 

En şık logolu yolluk modellerini keşfetmek, kendi işletmeniz için alternatifleri öğrenmek için daha fazla fikre ihtiyacınız varsa Golden Carpet satış danışmanlarıyla iletişime geçebilir, markanızın gücünü logonuzla yansıtabilirsiniz. 

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484