Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Nem Alıcı Paspaslar Ne İşe Yarar? Hangi Mekanlar İçin İdealdir?

Neden Toz ve Nem Alıcı Paspas Kullanmalıyım?

Nem alıcı paspaslar, dışarıdaki toz, kir ve bakterilerin ev, iş yeri ve genel kullanım alanı olan mekanlara girmesini engelleyen bir bariyer görevi görür. Özellikle çok daha hijyenik olması gereken ortamlarda, nem alıcı paspaslar ekstra önem teşkil eder. Dolayısıyla kullanıcılara gerek iş yerleri gerekse de evleri için nem alıcı paspas modellerini araştırmak ve en iyi nem alıcı paspası bulmak kalır.

Dilerseniz ilk olarak toz ve nem alıcı paspasların ne olduğuna değinelim, ardından nem alıcı paspas modellerine, ölçülerine ve temizliğine göz atalım. Nem alıcı paspas yolluk nedir ve nem alıcı paspas yolluk nasıl seçilir?

Nem Alıcı Paspas Nedir?

Nem alıcı paspaslar, ayakkabı altındaki toz, kir ve nemi emerek iç mekanlardaki hijyene katkı sunan kapı önü paspaslarıdır. İyi bir nem alıcı paspas, giriş-çıkışların yoğun olduğu iş yerlerinde bile gözle görülür kir ve leke oluşumunda azalma sağlar.

Nem Alıcı Paspas Modelleri Nasıl Seçilir?

Toz ve nem alıcı paspas seçerken dikkat edilmesi gereken, hava koşullarına uyumu, temizliği, bakımı, kalitesi, dayanıklılığı, etkisi ve tasarımıdır. Dolayısıyla nem alıcı paspas seçimi, sandığınız kadar basit bir iş değildir. Yalnızca daha ucuz olduğu ya da tasarımını beğendiğiniz için sıradan bir kapı önü paspası alırsanız ondan hiçbir verim alamazsınız.

Nem Alıcı Paspaslar: Hava Koşulları

İlk olarak nem alıcı paspasların hava koşullarına uyumuna değinelim. Toz ve nem alıcı paspasınız kaliteli değilse içerisine hapsetmiş olduğu veya yüzeyindeki tüm kiri, tozu yağmur ve kar suyunun etkisiyle açığa çıkarır. Bu durum da mekanınızın kirli ve bakımsız görünmesine, ortama bakteri saçılmasına neden olur.

Nem Alıcı Paspaslar: Temizlik

Nem alıcı paspasların temizliği zor olursa bu durum, nem alıcı paspas temizliğinizi sekteye uğratabilir. Üşendiğiniz veya tekrar kirleneceğini düşündüğünüz için nem alıcı paspasınızı temizlemeyi erteleyebilir, sağlıksız bir ortam oluşmasına sebep olabilirsiniz.

Nem Alıcı Paspaslar: Kalite

Toz ve nem alıcı paspasınızın kalitesinden emin olmazsanız hesapsız bir alışveriş yapabilirsiniz. Yalnızca bir gün içerisinde nem alıcı paspaslara kaç kişinin basacağını düşünün. Kalitesiz nem alıcı paspaslar, her adımda biraz daha aşınarak kısa süre içerisinde kullanılamaz hale gelebilir. Böyle bir durum yaşayarak gereksiz para harcamamak ve aldığınız ürünü uzun süre kullanmak için kaliteli nem alıcı paspas modellerini tercih etmenizde fayda var.

Nem Alıcı Paspaslar: Etki

Nem alıcı paspas modelleri, bir dekorasyon ürünü değildir. Dolayısıyla hiçbir etkisi bulunmayan ve yalnızca görsel olarak size katkı sağlayacak bir nem alıcı paspas almanın hiçbir anlamı yoktur. Ayakkabılardaki toz, kir, bakteri, nem ve virüslerin içeri taşınmasını engelleyen kaliteli nem alıcı paspas modelleri çok daha doğru bir seçim olacaktır.

Nem Alıcı Paspaslar: Ölçü

Toz ve nem alıcı paspas modellerine karar verirken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ölçüdür. Burada önemli olan nem alıcı paspasları kullanacağınız mekanı göz önüne almaktır. Örneğin, otellerdeki döner kapıların altında bulunan nem alıcı paspaslar oldukça büyük ölçülerde yapılırken restoran ve kafe gibi mekanların girişine uygun standart ölçülerde nem alıcı paspaslar kullanılmaktadır. En çok tercih edilen nem alıcı paspas 60x90 ve nem alıcı paspas 90x150’dir. 

Toz ve Nem Alıcı Paspaslar ile Daha Temiz Bir Çalışma Ortamı Yaratabilirsiniz

Toz ve nem alıcı paspaslar hemen hemen tüm iş yerlerinde, evlerde ve kurumlarda kullanılabilir. Ayrıca nem alıcı paspaslar kafe, restoran, pastane, fırın, eczane, büro, market, kasap, manav, otel, hastane, klinik, kreş, okul, sağlık ocağı ve güzellik salonu gibi temizliğin maksimum seviyede olması gereken iş yerleri için olmazsa olmazdır.

Buna ek olarak dilerseniz markanızı veya kurumsal kimliğinizi simgeleyen logolu nem alıcı paspaslar da yaptırabilir, özel tasarım logolu nem alıcı paspasınız ile iş yerinizde tüm detaylara önem gösterdiğinizi belli edebilirsiniz. Hemen Golden Carpet’a gelin, en kaliteli nem alıcı paspas modellerine sahip olun.

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484