Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Duvardan Duvara Halı Nedir?

Duvardan Duvara Halı Nerelerde ve Neden Kullanılır?

Duvardan duvara halı, özellikle geniş mekanlarda, otel salonlarında, toplantı ve kongre merkezlerinde, camilerde ya da eğitim merkezlerinde kullanılan halı modelleridir. Hem dekoratif hem de kullanışlı olması nedeniyle tercih edilir. Gösterişli yapısı nedeniyle tercih edilen duvardan duvara halılar, hem ticari kuruluşlarda hem de farklı konut tiplerinde rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir.

Farklı kumaş alternatiflerine sahip olan duvardan duvara halılar, dikkat çekici bir ortam tasarlamak isteyenler için idealdir. Uzun ömürlü olmaları, kolay temizlenmeleri, zemini korumaları gibi avantajları da vardır. Duvardan duvara halı nerelerde kullanılır ve özellikleri nelerdir, yakından bakalım…

Duvardan Duvara Halı Kullanım Alanları ve Montajı

Camiler, oteller, yurtlar, restoranlar, ofisler, alışveriş merkezleri, fabrikalar, plazalar, mağazalar, konutlar, konferans ve toplantı salonları, sinema salonlarında duvardan duvara halı kullanılmaktadır.

Halı flex, döşeme halı ya da cami halısı olarak da bilinen bu ürün genel olarak ibadethanelerde karşımıza çıkar. Otel, hastane, düğün salonları, öğrenci yurtları, toplantı salonları gibi alanlarda da yaygın olarak kullanılan duvardan duvara halılar, maliyetli olabilecek geleneksel dokuma halılara alternatiftir.

Duvardan duvara halı modelleri, PVC zemin kaplama ürünlerinin aksine daha çok dekoratif amaçlarla tercih edilir ve lüks bir ambiyans yaratmak isteyenlere hitap etmektedir. Farklı kumar türlerinde tasarlanabilir, basit temizleyicilerle ilk günkü görünümünü kazanabilirler.

Duvardan duvara halılar, odalarınızın sanatsal ve mimari yapısına uygun olarak özel desen ve şablon çalışmaları iç mimarlar vasıtası ile tasarlanmaktadır. Duvardan duvara halı döşenecek alanın fotoğrafı üzerine bilgisayarda ürünün döşemesi yapılmaktadır. Bu sayede belirlenen alana en uygun ürün renk ve desen seçeneği belirlenmektedir.

Duvardan duvara halı montaj işlemi yapılırken teknik ekibin konuya vakıf ve eğitimli kişilerin olması gerekir. Aksi taktirde belirli bir zaman geçtiğinde halı toparlanmaya ve yumak olmaya başlayabilir.

Duvardan Duvara Halı Döşemeden Önce Hazırlık Yapılmalı!

Duvardan duvara halı döşeme işlemi yapılmadan önce mekanınızı hazırlamanız gerekmektedir. Döşeme işlemini yapacak olan ekip gelmeden önce, yerden kaldırmak istediğiniz halıyı elektrikli süpürge ile süpürün böylece kaldırdığınızda daha az toz ile karşılaşacaksınız. Eğer eski halıyı kaldırdıysanız alanı iyice havalandırın ve yerleri mutlaka süpürün.

Perdelerin veya etrafta olan bitkilerin halı kaplanacak alana sarkmamasına özen gösterin veya alandan kaldırın. Havalandırmanın tam olarak sağlanabilmesi için pencere ve kapıları açın. Dekorasyon işlemlerinde duvardan duvara halı montajının son işlem olduğunu unutmayın ve bu nedenle ilk önce boya ve tadilat işlemlerinin bittiğinden emin olun.

Golden Carpet Kalitesinden Yararlanın!

Golden Carpet alanında deneyimli ve profesyonel ekip ve ekipmanları ile halı gerdirme cihazlarını kullanarak uygun bir biçimde duvardan duvara halılarınızı uzun yıllar kullanabileceğiniz, sağlıklı bir montaj hizmeti sunmaktadır.

Ürünlerinizde istenilen ve beklenilen verimi alabilmeniz için yapmanız gereken bizleri aramak ve istediğiniz ürün için keşif hizmet talebinde bulunmaktır. Ücretsiz olarak yaptığımız keşif hizmetlerimizde alanın metrekaresini ölçerek montaj işlemi de dahil olmak üzere uygun fiyatlar ile çalışmalarımızı biçimlendirmekteyiz.

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484