Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Yat Halısı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

En İyi Deneyim İçin Bunları Göz Ardı Etmeyin! – Yat Halısı Seçimi İçin İpuçları

Yat sahiplerine yer döşemesi hakkında sorular sorduğunuzda genellikle size geleneksel döşeme türlerinin (halı, vinil, laminant, parke vb.) konutlar ve evler için olduğu kadar yat ve tekneler için de işe yaradığını söyleyeceklerdir. Ancak yat halısı seçerken dikkate alınması gereken birçok ek faktör vardır. Bu sadece estetik, kolay temizlik ve bakım ve konfor ile ilgili değildir.

Yat halısı alırken nerede kullanacağınızdan kullanım sıklığınıza, insan trafiğinden aşınma direncine kadar pek çok faktörü göz önünde bulundurmalı, ne kadar uzun ömürlü bir kullanım beklediğinizi düşünmeli, beklentilerinizi iyi ayarlayarak seçiminizi buna göre yapmalısınız. Gelin, tüm bu söylediklerimizi birlikte açmaya çalışalım…

Neleri Hesaba Katmalısınız? – Yat Halısı Seçimi

Yat halısı seçerken araştırmalara başladığınızda ister tadilat ister dekorasyon yapın, aşağıdaki hususları kesinlikle göz önünde bulundurmalısınız:

  • Kullanım Alanı – Yat halısı güverte altında mı yoksa güvertede mi kullanılacak?

  • Ses Yalıtımı – Sesi azaltmaya veya absorbe etmeye ihtiyacınız var mı?

  • Yoğunluk – Seçtiğiniz yat halısı yoğun insan trafiğine, suya ve temizlik malzemelerine maruz kalmaya dayanabilecek sağlamlıkta mı?

  • Leke Direnci – Güverte üstünde veya altında karşılaşabileceği yağ, su ve diğer malzemelere dayanabilir mi?

  • Malzeme – Yat halısı alırken polyamid, polipropilen, yün veya akrilik gibi malzemelerden hangisi yatınız için daha uygun olur?

  • Isı Yalıtımı – Seçtiğiniz yat halısı güverte içindeki sıcaklığı korumaya yeterli mi?

  • Bakım – Halıyı korumak ve temizlemek için ne kadar çaba gerekir?

Ev Halıları Yat İçin Kullanılabilir Mi? – Yat Halısı Modelleri

Yatınızın her noktası için bir yat halısı döşemesine ihtiyacı olmayabileceğini göz önünde bulundurmalısınız, ancak yine de sizin düşündüğünüzden daha fazlasına ihtiyacı olabilir. Merdivenlerden güverte üstü ve altına kadar her yeri kontrol etmenizde ve kapatmak istediğiniz izler olup olmadığına bakmanızda fayda vardır.

Ayrıca en nihayetinde yat zemininde yürümek her zaman yeterince konforlu olmayabilir, bu açıdan yat halıları; size konforlu deniz üstü yürüyüşleri için yumuşak bir zemin sağlar.

Bununla birlikte, bir yat halısı seçerken en büyük sorulardan biri, aynı halının her yerde kullanılıp kullanılamayacağıdır. Dürüst olmak gerekirse bunun yanıtı olumsuzdur Güverte altındaki veya salon veya kabin içindeki iklim kontrollü alanlarda bile bir ev halısından umduğunuz performansı alamazsınız.

Yat halısı daha dayanıklı malzemelere ihtiyaç duymasının yanı sıra her zaman leke tutmazlık ve kolay temizlik ister. Söz konusu dış mekan halısı olduğunda ise işlerin ev halıları için iyice zorlu bir hal alacağı açıktır.

Yatınıza Yaşam Alanlarının Sıcaklığını Getiriyoruz!

Söz konusu yat halısı seçimi olduğunda sizin beklentilerinizi ve yatınızın ihtiyaçlarını her şeyiyle karşılayabilecek hazır bir model bulmanın son derece zor olduğunu kabul etmek gerekir. Yatınızdaki alanların ölçüleri, olmasını istediğiniz özellikler ve tasarımsal dokunuşlar için özel bir yat halısı seçmek her zaman daha kullanışlı bir seçenektir.

Bu noktada Golden Carpet olarak 20 yıllık deneyimimizi ve uzmanlığımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyduğumuzu vurgulamak isteriz. Eğer siz de yatınız için yeni bir dekorasyon fikri peşindeyseniz ve yat zemininizi daha yumuşak ve olası yıpranmalara karşı korunaklı hale getirmek istiyorsanız hemen bize ulaşın, evinizin sıcaklığını yatınıza birlikte özel tasarım yat halısı modelleri ile taşıyalım!

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484