Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Halı Fiyatları – 200 TL’den Başlayan Fiyatlarda Halı Modelleri!

Halı Fiyatları Ne Kadar Olmalı? Halı Fiyat Araştırmanızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Halı fiyatları ve modelleri hakkında kısa bir araştırma yapmak bile aklınızın karışması için yeterli olabilir. Çünkü çoğu zaman neredeyse aynı özelliklere sahip halı modellerinin fiyatları arasında adeta bir uçurum vardır! Peki bunun nedenlerini nerede aramalıyız?

Elbette hepimiz yaşam ve çalışma alanlarımızın şık ve iç açıcı bir görünüme sahip olmasını isteriz. Mekanlarımızın dekorasyonuna büyük bir önem göstermemizin başlıca nedeni de budur. İç mekan dekorasyonunun önemli bir parçası olan halılar; ilham veren, çalışmamıza ve dinlenmemize olanak sağlayan mekanlar yaratmada en önemli dekoratif eşyalardandır. Ancak tüm bu söylediklerimizin gerçekleşebilmesi için gerçekten kaliteli halı modellerinden vazgeçmemek önemlidir. Bu nedenle de halı modelleri ve fiyatları hakkında bir araştırma yaparken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. 

Ucuz halı fiyatları ile kaliteli bir seçim yapmak mümkün mü merak ediyorsanız gelin, birlikte yanıt bulmaya çalışalım!

Evleriniz İçin Mi İş Yerleriniz İçin Mi Arayıştasınız? – Halı Modelleri ve Fiyatları

Nasıl bir mekanda kullanacağınıza bağlı olarak halı fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Çalışma alanlarınız için seçeceğiniz bir halı fiyat bakımından genellikle ev halılarından daha pahalıdır. Bunun hiç kuşkusuz halının ölçüleri, kurumsal kimliğe yönelik logo ve isim gibi baskı ve tasarım çalışmaları gibi nedenleri vardır.

Ayrıca ev halıları ile kıyaslandığında halı ücretleri açısından işyerlerine yönelik ürünlerin biraz daha yüksek fiyatlara sahip olmasının bir diğer nedeni de çok daha üst seviyede bir dayanıklılık ve deformasyona karşı direnç gerektirmesidir. Ofis halıları her gün yüzlerce çalışan, müşteri ve ziyaretçi tarafından adımlanmakta, pek çok kire ve darbeye maruz kalmaktadır. Bu da ev kullanımına göre farklı çözümleri gerektirmektedir.

Yaşam Alanlarınızın Farklı Bölgelerinde Farklı Çözümlere İhtiyacınız Var! – Halı Fiyatları

Eğer evleriniz için halı modelleri ve fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız yaşam alanlarınızın farklı bölümlerinde farklı halı türlerine ihtiyacınız olacağını göz ardı etmemelisiniz. Örneğin bir salon halısı fiyatları bakımından diğerlerine kıyasla daha pahalı olsa da çoğu zaman gerek üzerindeki işlemeler ve desen tasarımları gerekse malzeme dayanıklılığı ile çok daha üstün bir deneyim vadeder. Ayrıca daha kalın olan salon halı fiyatları üzerinde kullanılan malzemenin fazlalığı da etki sahibidir.

Çocuk Odası Halıları Özel Baskı ve Tasarımlar Barındırıyor! – Halı Fiyatları

Söz konusu çocuklar olduğunda her üründe olduğu gibi halı modellerinde de farklı tasarımların öne çıktığını unutmamak gerekir. Çocuk odası halı ücretleri, bilhassa üzerlerinde çocukların sevdiği animasyon karakterlerin baskıları varsa genellikle diğer halı modellerine göre daha yüksektir, ancak çocukların odasına kattıkları ilham verici dokunuşun gelişimleri üzerinde gerçekten olumlu etki sağladığı ve odalarını yaratıcılıklarını açığa çıkarmalarını teşvik edecek şekilde dekore etmenize olanak tanıdıkları da bir gerçektir. 

Ayrıca çocuk odası halı ücret araştırmanızda ucuz halı modellerine kaçmanız, çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmanıza neden olacak alerjenik materyallere sahip bir ev eşyasını odasına taşımanız anlamına da gelebilir.

2. El Halı Alınır Mı? – 2. El Halı Fiyatları

Elbette ucuz halı fiyatları için yönelebileceğiniz bir diğer tercih de 2. el bir halı almaktır. Ancak ikinci el halı fiyatları her ne kadar daha ucuz olsa da alışverişinizi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken pek çok noktayı beraberinde getirdiği de unutulmamalıdır. Kullanım ömrünün büyük çoğunluğunu geride bırakmış, birçok gizli deformasyona sahip bir halı almanız durumunda 2. el halı fiyatları ile yakaladığınızı düşündüğünüz avantajı kaybedebilir, yeniden halı almak zorunda kalarak masrafınızı çok daha yukarı taşıyabilirsiniz. 

Alan Ölçüsü Önemli! – Halı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Mekanlarınızın ihtiyaç duyduğu halının metrekaresi, kullanılması gereken iplik ve diğer materyallerin de miktarını belirlemektedir. Bu nedenle halı ücret ve maliyetleri üzerinde en belirleyici hususlardan biri hiç kuşkusuz halının ölçüsüdür. Genellikle halı fiyatları metrekare üzerinden hesaplanır ve farklı ölçülere sahip mekanlarınız için ölçüye göre fiyatlandırılarak uygulanabilir.

Dokuma ve İplik Kalitesine Dikkat Edin! – Kaliteli ve Ucuz Halı Fiyatları

Günümüzde gerek makine gerekse el dokuması ile kaliteli halılar üretilmektedir. Elbette el dokuması halı fiyatları diğerlerine göre işçilik maliyeti nedeniyle daha yüksektir. Ancak burada dokuma ile birlikte unutulmaması gereken bir husus da halının imalatında kullanılan iplik türüdür.

İpliği bir halının hammaddesi gibi düşünmek yanlış olmaz. Dolayısıyla halı fiyatları açısından ne kadar kaliteli ve sağlam bir iplik seçildiyse ürünün fiyatı da o kadar yükselir.

Anti Bakteriyel Özelliği Var Mı? – Halı Fiyatları

Halının ipliğinde veya renklendirme işlemi sırasında sentetik malzemeler yerine doğal malzemelerin kullanılması sağlıklı bir kullanım açısından son derece önemlidir. Ayrıca sentetik bir iplik türü olmasına giderek daha yaygın bir kullanım kazanan polyamid iplik de anti bakteriyel yapısı ve yüksek dayanıklılığı sayesinde halı fiyatları açısından doğal malzemelere kıyasla daha düşük fiyatlar sağlamakla birlikte kullanıcı dostu bir yapıdadır.

Bakımı Kolay Halı Modelleri Hayatınızı Kolaylaştırıyor! – Halı Modelleri ve Fiyatları

Benzer bir şekilde halı fiyat araştırmanızda yer vermeniz gereken bir diğer konu da halının temizliğinin ve bakımının kolay olup olmamasıdır. Leke tutmaz yüzeylere sahip halılar halı ücretleri açısından biraz daha yüksek olsa da gerek kullanıcı deneyimi ve konforu gerekse yıpranmaya karşı direnci ile maliyetine kıyasla çok daha avantajlıdır.

Tekrar Masraf Yapmak Zorunda Kalmayın! – 200 TL’den Başlayan Halı Fiyatları

Günümüzde pek çok sektörde olduğu gibi ev eşyaları ve halı, paspas gibi ürünlerde de model ve fiyat farkları oldukça değişkendir. Bu nedenle 200 TL’den ve hatta daha düşük rakamlardan başlayan halı fiyatları ile karşılaşmanız son derece doğaldır. Ancak tek seferlik ve kalıcı bir çözüm arıyorsanız ucuz halı fiyatları yerine önceliğinizin kalite olması gerektiğini unutmamalısınız.

200 TL’den başlayan ucuz halı fiyatları; ücret ve görsel açıdan size cazip gelse bile çoğu zaman uzun ömürlü bir kullanıma izin vermez. Ayrıca üzerindeki sağlıksız ve sentetik materyaller; çocuklar ve yetişkinler için sağlık problemlerini beraberinde getirebilir. Buna bağlı olarak yaşam ve çalışma alanlarınızın dekorasyonunda büyük role sahip olan halı modelleri ve fiyatları hakkında karar verirken yalnızca fiyat etiketine odaklanmamalı, ürünün size vadettiği özelliklere de göz atmalısınız.

Kaliteden ve Konfordan Ödün Vermeyin!

Siz de ev ve iş yerlerinizde kusursuz bir deneyimin tadını çıkarmak, mekanlarınızın şıklığına şıklık katarken aynı zamanda konforlu bir kullanımdan vazgeçmemek istiyor, yaşam ve çalışma alanlarınız için göz alıcı ve kullanışlı halı modelleri ile tanışmak istiyorsanız Golden Carpet ile tanışmanızın tam zamanı!

Mekanlarınıza özel çözümlerle tasarladığımız halı modelleri ile ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi tam olarak yanıtladığımızdan emin oluyor, sizin dekorasyon zevkinizi yansıtacak formülleri yüksek bir işçilik standardı ve malzeme kalitesi ile bir araya getiriyoruz. Halı fiyatları ve modellerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bize ulaşın, mekanlarınızda Golden Carpet ayrıcalıklarından yararlanmaya başlayın!

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484