Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Otel Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Konuklarınıza Kusursuz Alanlar Sunun! – Otel Halısı Nasıl Olmalı?

Bir otel işletmecisinin ziyaretçilerini sadık müşterilere dönüştürmek için dikkat etmesi gereken pek çok nokta vardır. Konuklarına kusursuz bir deneyim sunmak için otel lobisinden koridoruna, otel odalarından müşteri hizmetlerine kadar her alanda titiz davranmalıdır. Müşteriye gösterilen hizmet kalitesi bir kenara otel mekanlarında kusursuz bir deneyim sunmak söz konusu olduğunda otel halısı seçiminin de bunun büyük bir parçası olduğunu vurgulamak gerekir.

Peki otel halısı alırken nelere dikkat etmek gerekir? Otel halısı nasıl olmalıdır? Yazımızda otellerin farklı bölümlerinde kullanılmak üzere otel halısı seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerektiğinden bahsettik. Siz de otel halısı için karar vermekte zorlanan bir otel işletmecisiyseniz yazımıza kesinlikle göz atın!

Otel Lobilerinde İnsan Trafiğinin Yüksek Olacağını Unutmayın! – Otel Halısı Seçerken 

Otel lobileri otellerin çoğunlukla en yüksek kullanıma sahip alanlarıdır. Eğer yeterince büyük bir otele sahipseniz aynı anda yüzlerce insanın bile otel lobisinde bulunduğu durumlar söz konusu olabilir. Bu nedenle otel halısı seçiminde lobi için her zaman kaliteden ve dayanıklılıktan yana olmak gerekir. Bu nedenle otel halısı alırken özellikle iplik sıklığına dikkat etmeniz şarttır. İplik sıklığı yüksek halılar; aşınmaya karşı çok daha dayanıklı olacaktır.

Ayrıca otel lobisi için otel halısı seçerken halının tabanının kaymaz özellikte olmasına, yüzeyinin leke tutmamasına da dikkat etmelisiniz.

Koridor Halılarında Bavul İzlerini Kimse Görmek İstemez! – Otel Halısı Alırken

Otel koridorları; konuklarınızın odalarına geçmeden önce eşyalarını, bavullarını taşıdıkları alandır. Burada da tıpkı otel lobisi yüksek insan trafiğine rastlanır. Ayrıca insan trafiğinin yanı sıra bavulların halı üzerinde bırakacakları izleri de göz ardı etmemek gerekir. Bu nedenle otel koridoru halısı; hav yüksekliği fazla, bu türden izleri kolay absorbe edebilecek özellikte olmalıdır.

Ayrıca otel koridoru halısı seçerken anti bakteriyel ve hijyenik otel halısı modelleri tercih edilmelidir. Böylelikle yoğun insan trafiğinin olduğu bu bölümün çalışanlarınız ve konuklarınız için sağlık tehdidi oluşturmasının önüne geçebilirsiniz.

Otel Odalarında Ev Sıcaklığı Yaratmalısınız! – Otel Halısı Seçerken

Diğer alanlar bir kenara otel odası; otelinizin hiç kuşkusuz malzeme seçerken en dikkat etmeniz gereken bölümüdür. Otel odası halısı seçerken de aynı oranda titiz davranmanız şarttır. Bir otel odası halısı yüksek dayanıklılık ve şıklığının yanı sıra ses ve ısı yalıtımı açısından da iyi bir performans vadetmelidir. Birbirine aşırı ses geçiren odalar, müşterilerinizin konforlu bir konaklama deneyimi yaşamasına engel olur. Otel odası halısı bunu engellemenin en basit ve etkili yollarındandır.

Özel Tasarımlarla Marka Kimliğinizi Yansıtın!

Otel halısı alırken hiç kuşkusuz müşterilerinizin konforuna ve konaklama kalitesine yönelik detaylara dikkat etmeniz son derece önemlidir. Ancak kaliteli bir hizmeti sadık müşterilere dönüştürmek için promosyona yönelik stratejiler de uygulamak gerekir. Bu noktada özel tasarımlara sahip baskılı ve logolu otel halısı modelleri; markanızın akılda kalıcılığını arttırmak için iyi bir seçenek olabilir.

Müşterilerinizde etkileyici ve göz alıcı bir izlenim bırakan renk ve desen seçenekleri ile markanızın logosunu ve ismini birleştiren size özel tasarımlar; yüksek memnuniyeti gerçek bir konaklama merkezi haline gelmek için kullanmanıza yardımcı olur. Golden Carpet ayrıcalığıyla siz de otellerinizde kusursuz bir deneyim yaratmak ve ziyaretçilerinize en iyisini sunmak istiyorsanız hemen bize ulaşın.

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484