Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Karo Halı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mekanlarınızı Doğru Seçimlerle Yeniden Yaratın! – Karo Halı Seçimi

Son dönemin yükselen trendlerinden biri olan karo halı modelleri gerek yaşam gerekse çalışma alanlarında kullanım bulan halı seçeneklerinin başında geliyor. Pek çok avantaja sahip olan karo halıların giderek daha fazla kullanıcının dikkatini çekmesi tesadüf değil. Ancak bu avantajların ortaya çıkması için karo halı alırken dikkatli davranmak gerektiği de unutulmamalı…

Peki karo halı seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor? Aşağıda karo halı alırken dikkat etmeniz gereken hususlara değindik ve kaliteli bir karo halı özellikleri itibariyle neler vadeder kısaca göz gezdirdik. Siz de ev veya iş yerleriniz için karo halı arayışındaysanız öncelikle yazımızı incelemenizi öneririz.

Konut Mu Ticari Mi? – Karo Halı Alırken Bunlara Dikkat Edin!

Karo halı seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken ilk husus hiç kuşkusuz kullanım amacıdır. Karo halı modelleri geçtiğimiz yıllara kadar daha çok bankalar, ofisler, oteller vb. ticari işletmelerde kullanılıyordu. Ancak kullanımının sağladığı avantajlar ev kullanıcılarının da dikkatini çekmeye başladığı için yavaş yavaş yaşam alanlarında da karo halı modelleri ile karşılaşmaya başladık.

Yine de unutmamak gerekiyor ki karo halı özellikleri açısından ev ve iş yerlerinde tercih edebileceğiniz modeller farklılıklar içeriyor. Ofis kullanımları için tasarlanan karo halı modelleri ayrıca marka kimliğine yönelik baskı ve logo gibi özel dokunuşlar da içerebiliyor.

Altlık İhtiyacı Var Mı? – Karo Halı Seçerken

Karo halıların zeminde bütün bir biçimde durabilmesi ve bozulmaması için zeminin tam olarak düz olması gerekir. Eğer ev veya iş yeri zemininizde bu anlamda bir sorun varsa karo halı uygulamasının öncesinde karo halı altına bir altlık yerleştirilmelidir. Bu sayede zeminin düzleşmesi sağlanarak karo halının zaman içinde bozulmasının önüne geçilir.

İplik Türü – Karo Halı Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Karo halı modelleri; diğer halı türlerinin aksine el dokuması modeller içermediği için sentetik iplerden üretilir. Buna bağlı olarak karo halı alırken genellikle karşılaşacağınız iplik türleri de polipropilen ve polyamiddir. Polipropilen iplik türleri arasında en ucuz olanıdır. Çeşitli avantajları olmasına rağmen polyamid ile kıyaslandığında polipropilen karo halı modelleri oldukça yetersizdir. Özellikle uzun yıllar boyunca canlı renklerini koruyabilecek, rutubete ve neme dirençli, tüylenme ve aşınma yapmayan bir halı almak istiyorsanız karo halı seçerken önceliğiniz polyamid ipliklerden üretilen halılar olmalı!

Kullanım Konforu – Karo Halı Alırken Bunlara Dikkat Edin!

İplik türü hiç kuşkusuz seçeceğiniz karo halının birçok özelliğini belirlemektedir. Ancak bir karo halı özellikleri itibariyle size neler vadetmeli, neler beklemeliyim diye merak ediyorsanız şunları sıralayabiliriz:

  • Antistatik özelliğe sahip karo halı modelleri ile ortamda oluşturan elektriğin insan vücuduna aktarılmasının önüne geçebilirsiniz.

  • Karo halı alırken alev almaz modelleri seçerek yaşam ve çalışma alanlarınızı olası kazalardan koruyabilirsiniz.

  • Ses yalıtımı sağlayan karo halı modelleri ile ev ve iş yerlerinizin konforunu arttırabilirsiniz.

  • Özellikle hastane ve klinik gibi ortamlarda sıklıkla kullanılan karo halı modelleri; kolay bir bakım vadeder ve nem, koku, rutubet gibi sorunlarla uğraşmanızın önüne geçer.

  • Karo halı modelleri metrekare üzerinden tasarlanır. Karo halı alırken birbiriyle uyumlu farklı desenleri seçerek yaratıcı kombinler ortaya çıkarabilirsiniz.

Yaşam ve Çalışma Alanlarınızda Fark Yaratıyoruz!

Mekanlarınıza özel çözümlerle şık bir görüntüyü üstün bir kullanıcı deneyimi ile bir araya getirmek istemez misiniz? Eğer yanıtınız evetse Golden Carpet ile tanışmak için daha fazla vakit kaybetmeyin, uzman ve deneyimli ekibimizin desteği ile ev veya iş yerleriniz için en uygun karo halı modelleri ile tanışın!

Golden Carpet olarak mekanlarınızın ihtiyaçlarını ve sizin beklentilerinizi analiz ederek karo halı modellerimizi tasarlıyor, dilediğiniz takdirde özel baskı ve desen tasarımları ile size özgü iç mekan dekorasyonları yaratmanıza olanak tanıyor, ekibimizle yerinde kurulum desteği vererek hızlı ve uzun ömürlü çözümler sunuyoruz.

[widget-129]

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484