Sektörünün Öncüsü Golden Carpet ! Firmalara Özel Tasarım Halı ve Paspas Üretimi
0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Bebek Odası Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebekleriniz İçin Sağlıklı ve Güvenli Yaşam Alanları Tasarlayın!

Siz de yeni doğan veya doğmak üzere olan bebeğinizin heyecanıyla bebek odasını şimdiden dekore etmeye başlayanlardan mısınız? Bebek odası dekorasyonunun ayrılmaz bir parçası olan bebek halısı modelleri eminiz şimdiden tüm göz alıcılıkları ile dikkatinizi çekmeye başlamıştır. Peki bebek halısı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğiniz konusunda bir fikriniz var mı?

Eğer çocuklarınız için sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanı tasarlamak istiyorsanız bebek odası halısı alırken oldukça seçici davranmanız gerektiğini vurgulamaya bile gerek yoktur. Ancak bebek halısı modelleri arasında dolaşırken özellikle dikkat etmeniz gereken hususlara aşağıda yer verdik. Gelin, bebeğinizin gelişimine katkı sağlayacak, yaratıcılığını açığa çıkarmasını teşvik edecek sağlıklı bir oda için nasıl bir halı seçmeniz gerektiğine birlikte bakalım.

Sentetik Malzemelere Kuşkuyla Yaklaşın! – Bebek Odası Halısı Alırken

Kimyasal materyaller, çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de son derece tehlikelidir. Ancak söz konusu bebeklerin vakitlerinin büyük bir bölümünü geçirdikleri odaları olduğunda onları kimyasal materyallerden korumak daha büyük bir önem taşır. Bu noktada bebek halısı seçiminin de önemli olduğunu göz ardı etmemek gerekir.

Özellikle sentetik lif ve tutkalların kullanıldığı halı fleks tarzı ürünler; çevrelerine VOC adı verilen kimyasalı oldukça yüksek miktarda yaymaktadır. Bu nedenle bebek odası halısı için kullanılmaya hiç uygun değildir.

Yumuşak Yüzeyler Bebeğiniz İçin Daha Uygun! – Bebek Halısı Alırken

Bebek halısı modelleri arasında seçim yaparken bebeğinizin günlük rutinini de göz önünde bulundurmanız gerektiği açıktır. Yaşı biraz ilerledikçe hemen emeklemeye, yürümeye ve hareket etmeye başlayacak olan bebeğiniz sıklıkla dengesini kaybedecek ve düşecektir. Bu noktada yumuşak yüzeyli bir bebek halısı seçmek bu türden darbelerden bebeğinizin korunması için oldukça iyi bir tercihtir.

Anti Bakteriyel Ürünler Bebeğinizin Sağlığını Korur! – Bebek Odası Halısı Alırken

Bebek halısı seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da hiç kuşkusuz dışarıdan gelebilecek mikrop ve bakterilere karşı bebeğinizi koruyabilecek bir ürün seçmektir. Bebeklerin her an hareket halinde oldukları, dokundukları pek çok yüzeyi ağızlarına ve yüzlerine taşıdıkları bir gerçektir. Bu nedenle anti bakteriyel özelliklere sahip bir bebek odası halısı çocuğunuzun istenmedik sağlık sorunları ile karşılaşmasının önüne geçmeye yardımcı olabilir.

Elbette bebek odası halısı alırken dikkat edilmesi gerekenleri yalnızca bunlarla sınırlandırmak mümkün değildir. Vurguladığımız bu üç ana başlığın dışında;

  • Bebek halısı modelleri kolay temizlenebilir olmalıdır,

  • Duvardan duvara bir bebek halısı çocuğunuzun odasındayken zeminle temas etmemesi açısından faydalı olabilir,

  • Bebek odası halısı alırken lekelere dirençli bir model seçmek çocuğunuzun yaratacağı lekeleri daha kolay temizlemenize olanak verir,

  • Bebek halısının renklendirmesinde kullanılan malzemeler doğal olmalıdır. Kök veya toprak boyası gibi materyalleri tercih etmeniz bu nedenle daha sağlıklıdır,

  • Bebek odası halı modelleri çocuklarınızı yaratıcılığa ve kendini geliştirmeye teşvik etmelidir. Bu nedenle sevebilecekleri figürlere ya da basit oyunlar çıkarabilecekleri geometrik desenlere sahip bebek halısı modellerini tercih edebilir, eğitici halı modellerine göz atabilirsiniz.

Bebek Odalarınıza Özel Çözümlerle Tanışın!

Çocuğunuzun gerçekten sağlıklı, konforlu ve kendisini ifade etmesine olanak tanıyan bir ortamda büyümesini istiyor, yaşam alanının ona özel olmasını sağlamayı mı arzuluyorsunuz? Bebek odanızın ölçülerine, diğer mobilyalarına ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmış bir bebek halısı ile çocuğunuz için ayrıcalıklı bir deneyim yaratmaya ne dersiniz?

Golden Carpet; uzman ekibi ve 20 yıllık deneyimi ile anne babaların çocukları için hayal ettikleri yaşam alanlarını gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Siz de bebek odası halı modelleri için yaratıcı çözümler arıyor, çocuğunuza en iyisini sunmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin, bebek odanızı baştan yaratalım!

[widget-129]

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz

Yorum Yap

İletişime Geç
İletişime Geç +90 (212) 8038484